سه‌شنبه1401/11/18

13:20:2

3683

با حضور رییس دفتر رییس جمهور؛

مدل کیفیت جهان اسلام رونمایی شد + فیلم

مدل کیفیت جهان اسلام، امروز (سه‌شنبه) در مراسمی با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی اعضای شورای سیاستگذاری جایزه ملی کیفیت ایران، معاونین و مدیران سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین خبرنگاران در سازمان ملی استاندارد ایران رونمایی شد.

* مدل کیفیت جهان اسلام ناظر بر سند تحول دولت مردمی طراحی شد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مبانی نظری سند تحول دولت مردمی و بیانیه گام دوم انقلاب در مدل کیفیت جهان اسلام رعایت شده است.
دکتر غلامحسین اسماعیلی، در  آیین رونمایی از مدل کیفیت جهان اسلام در سازمان ملی استاندارد ایران افزود: مدل کیفیت جهان اسلام برگرفته از الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول دولت مردمی است.
رییس دفتر رییس جمهور، گفت: به طور قطع این الگوها، بیانیه ها و سند تحول، جهت استحضار و اقدام لازم هستند.
دکتر اسماعیلی تاکید کرد: اگر قبل از تدوین و ابلاغ سند و پس از آن عملکردها متمایز است و در هر لحظه عملکرد و رفتارمان را با بیانیه گام دوم انقلاب انطباق دادیم، معلوم می‌شود که عامل به آن هستیم.

* اسلام دین استاندارد و کیفیت است
دکتر اسماعیلی با اشاره به مدل کیفیت جهان اسلام، تصریح کرد: انتخاب این عنوان بار مسوولیت را بسیار سنگین کرده است و باید همه ابعاد آن به طور دقیق سنجیده شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اسلام دین استاندارد و کیفیت است و ضوابط جهان اسلام به معنای استانداردسازی است، به طوری که همه ابعاد وجودی زندگی انسان از جمله در عبادت، سخن گفتن، راه رفتن، پوشش و غیره، برپایه استاندارد است.

 * مدل کیفیت جهان اسلام، پیشرفت واحدهای تولیدی و خدماتی را به دنبال دارد
دکتر مهدی اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این مراسم اظهارداشت: مدل کیفیت جهان اسلام، ساختار مدیریتی است که با به‌کارگیری مبانی علمی، تخصصی و دانشی و با تکیه بر اصول و مفاهیم ناب اسلامی و توجه داشتن به ارزش های بنیادین انقلاب اسلامی، منویات امامین انقلاب و اسناد بالادستی و سیستم خود ارزیابی، موجب پیشرفت و بهسازی کیفیت واحدهای تولیدی و خدماتی در جهان اسلام خواهد شد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: این مدل در جلسات کارگروه تخصصی با مشارکت اساتید علمی دانشگاه‌های کشور ، خبرگان و متخصصان حوزه کیفیت دستگاه‌های اجرایی و متخصصان و نخبگان سازمان ملی استاندارد ایران تدوین شده است.
دکتر اسلام‌پناه خاطرنشان کرد: مدل کیفیت جهان اسلام در دوره تحولی سازمان ملی استاندارد ایران و با کسب اجازه از رئیس جمهوری آغاز شد که بر مبنای سند الگوی اسلامی- ایرانی، بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد بالادستی به سبکی کاملاً علمی طراحی شده است.

دبیر شورای عالی استاندارد اظهار داشت: این مدل با ۲هزار و ۵۰۰ نفر- ساعت کار کارشناسی تدوین و در پنجمین کمیته فنی دوره هفدهم جایزه ملی کیفیت ایران مطرح و بررسی شد و پس از اخذ نظرات اعضای کمیته فنی، در ششمین کمیته فنی دوره هفدهم جایزه ملی کیفیت مورد تایید قرار گرفت و در سی و سومین جلسه شورای سیاستگذاری جایزه ملی کیفیت ایران در ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ به تصویب نهایی رسید و به عنوان ملاک اعطای جایزه ملی کیفیت ایران قرار گرفت.


* مشارکت فکری در تدوین  مدل کیفیت جهان اسلام به کار گرفته شد
دکتر احسان ساده ، معاون ارزیابی کیفیت در این مراسم ، ادامه داد: استانداردهای بین المللی ایزو ۹۰۰۴، دانش تخصصی نخبگان و اساتید کیفیت که تجربیات موفقی داشتند و همچنین مشترکات فکری جهان اسلام را در راستای تهیه و تدوین این مدل کیفیت به کار گرفتیم.
دبیر جایزه ملی  کیفیت ایران  ، ادامه داد : مدل کیفیت جهان اسلام، ساختار مدیریتی است که با به‌کارگیری مبانی علمی، تخصصی و دانشی و با تکیه بر اصول و مفاهیم ناب اسلامی و توجه داشتن به ارزش های بنیادین انقلاب اسلامی، منویات امامین انقلاب و اسناد بالادستی و سیستم خود ارزیابی، موجب پیشرفت و بهسازی کیفیت واحدهای تولیدی و خدماتی در جهان اسلام خواهد شد.
دکتر ساده یادآور شد:  این مدل در جلسات کارگروه تخصصی با مشارکت اساتید علمی دانشگاه‌های کشور و خبرگان و متخصصان حوزه کیفیت دستگاه‌های اجرایی و متخصصان سازمان ملی استاندارد ایران تدوین شده است.
معاون ارزیابی کیفیت افزود: مدل کیفیت‌ جهان اسلام می تواند به عنوان مدلی مشترک برای بهره برداری مشترک ۵۷ کشور اسلامی عضو اسمیک ( موسسه استاندارد سازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی) مورد استفاده قرار گیرد.
برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید.